Mercedes-Benz Finansal Hizmetler

Sektör
Finans hizmetler ve Sigortacılık
Yer:
İstanbul
Kuruluş tarihi
2000
Çalışan sayısı
142
             
Şirket Tanıtımı
1990 yılında kurulan Daimler Financial Services AG, 40’a yakın ülkede 180’den fazla noktada 7.000 çalışanıyla Daimler Grubu’na ait araçlar için kişiye ve markaya özel finansman, finansal kiralama ve sigorta hizmetleri sağlamaktadır. Dünyada satılan her 3 Daimler Grubu aracından biri, en büyük finansal hizmet kuruluşlarından biri olan Daimler Financial Services aracılığı ile finanse edilmektedir. Grubun Türkiye operasyonlarını yürütmek üzere 2000 yılının Nisan ayında Istanbul’da kurulan Mercedes-Benz Finansman Türk A.Ş., grup araçlarına finansman desteği vermektedir. 2001 yılında kurulan Mercedes-Benz Finansal Kiralama Türk A.Ş. ile grup araçlarına finansal kiralama hizmeti de sunmaya başlamıştır. Markaya özel finansman paketlerini bayi satış noktalarında araç ile birlikte müşterilerine sunan Mercedes-Benz Finansal Hizmetler, 2008 yılının Haziran ayında bünyesine kattığı Mercedes-Benz Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. ile hizmet yelpazesine sigortayı da eklemiştir.

Çalışanlar ne diyor?

Mercedes Benz Finansal Hizmetler’de takım çalışması ve açık iletişimin olduğu, yeni fikirlerin ve gelişimin desteklendiği bir çalışma ortamında, bir arada çalışmaktan keyif aldığım harika bir ekibin parçasıyım.
Kemal Üşenmez

Bizi farklı kılanlar

İlk kuruluşumuzdan itibaren bireye saygı, katılımcılık ve bireysel sorumluluk, yenilikçi ve yaratıcı düşünceye açıklık, insan kaynaklarının sürekli gelişimi başlıca inanç ve değerlerimizi oluşturmaktadır. Şirketin başarısı, her bir çalışanın kendi yaptığı iş çerçevesinde önemli bir katkıda bulunması ve bunu toplam şirket performansını etkileyecek düzeye taşıması ile mümkün olacaktır. Çalışanlarımızın bilgi ve motivasyonu, müşteri odaklı ve takım ruhu içinde çalışmaları başarımızın temel taşlarını oluşturur. 

Geliştirme projelerimizden öne çıkanlar


Another department day

Etkili iletişim ve bilgi paylaşımını ön plana çıkaran DFS, her Cuma günü “Another department day” aktivitesi düzenleyerek hem çalışanların birbirlerine destek olmalarına hem de birlikte zaman geçirmelerine imkan sağlamaktadır.

Yönetici yorumu

İş yaşantısındaki en değerli nakit bize göre “güven”. MBFH olarak biliyoruz ki, bu para biriminin değerinin artması tamamen bizim elimizde. MBFH’de güven kültürünü arttırma motivasyonumuz öncellikle bireyler olarak kendimize, sonra şirketimize ve iş yaptığımız çevreye, en son da topluma daha çok değer katabilmek demekten geliyor.
Merve Şimşeker
Mercedes-Benz Finansal Hizmetler / İK Müdürü
© Great Place To Work® Institute Türkiye. Tüm hakları saklıdır
made with by CIC