Decathlon

Sektör
Perakende / Diğer ürünler
Yer:
İstanbul
Kuruluş tarihi
1976
Çalışan sayısı
1923
             
Şirket Tanıtımı
Decathlon, tüm spor tutkunları için inovasyon yapan bir mağaza ve markalar ağı Decathlon’da ortak görevini “ sporun zevk ve yararlarını olabildiğince çok insanın erişebileceği hale getirmek ” olarak benimsemiş ve bunu gün be gün uygulamaya çabalayan 67.000 çalışanız.

Çalışanlar ne diyor?

Decathlon'u benim için mükemmel bir iş yeri yapan en önemli şeylerin başında çalışma ortamındaki pozitif atmosfer gelmektedir. Ülkemizdeki alışılagelmiş yönetim biçiminin dışına çıkarak hiyerarşik olmayan bir sistem benimsemiş olup, kendi alanımızı şekillendirme olanağı ile otonomi ve yaratıcılığı tetiklemektedir.
Esma Parıltı
Mağaza Lideri

Bizi farklı kılanlar

İşimizin varoluş nedeni, inandığımız amaçlardır. Her gün mutlu bir şekilde yataktan kalkmamızı sağlayan nedenlerdir. Bizim 'iş modelimiz' bizim stratejimizdir; Başka bir deyişle, hayalleri gerçeğe dönüştürme yolumuzdur. Hayallerimize ulaşmak için, işimiz sürdürülebilir olmalı. Artık biliyoruz ki, uzun ömürlü olma şartlarını aralayan anahtar yaptığımız işte tek olabilmemizde yatıyor. İşte bu yüzden bazı güçlü prensiplere sıkı sıkı sarılıp bazılarını da bırakmamız gerekiyor.

Geliştirme projelerimizden öne çıkanlar


Spor Zamanı!

Genç ve dinamik kadrosuyla toplumsal konularda son derece hassas olan Decathlon, ülkemize göç etmiş Suriyeli çocuklarla ile birlikte Cumartesi günleri 1,5 saat spor yapmaktadır. Bu projeye tüm çalışanlar gönüllü olarak katılabilmektedirler.

Yönetici yorumu

Decathlon, tüm Decathlonlulara gerçek anlamda eşsiz bir çalışma deneyimi sunuyor. Otonom bir çalışma yaklaşımına sahip olabilmemizi destekleyen en önemli faktör güven kültürünün sağlanmış olması. Great Place To Work'ün bize en büyük katkılarından biri, Decathlon’un mutlu resmini beraber çizecek ve paylaşacak olmamız.
Ceren Bayraktaroğlu
İK Pazarlama Lideri

Takip et

© Great Place To Work® Institute Türkiye. Tüm hakları saklıdır
made with by CIC