Annelere Verilen Değer Herkes için Güven Kültürünü Destekliyor

Great Place to Work Enstitüsü  olarak, Türkiye'nin En İyi İşverenleri Benchmark Araştırmasında bu sene kadın ve erkek çalışanların iş hayatındaki rolüne ilişkin verileri detaylı analiz ettik.  For All yaklaşımımız çerçevesinde kadınlar...


15.05.2019 by Ceyda Kıratoğlu and Great Place to Work

Ayın Konuğu: Magna Seating

Bir İnsan Kaynakları profesyoneli olarak, mesleğimizin tarihsel gelişimine baktığımda oldukça heyecan verici ve sürekli tazelenmek gereken ve birazda sancılı yollardan geçtiğimizi görüyorum.


İş Yerinde Eğlenmenin 8 Yolu

İşyerinde eğlenmek kavramı pek çoğumuza oldukça yabancı geliyor. Teslim tarihleriyle, toplantılarla, yöneticilerin zorlayıcı davranışlarıyla uğraşırken eğlenmek ne kadar mümkün olabilir ki değil mi? Oysa çalışma ortamımızda güven kültürü ortamını oluşturmak...


12.03.2019 by Tuğçe Yasin

İş Yerinde Stresin Azalmasında En Önemli Görev Yöneticilerde

Bertrand Russell bir keresinde “Yaklaşan bir sinir krizinin en büyük habercisi, kişinin işinin hayattaki en önemli şey olduğuna inanmasıdır.” demiş.


[Video] Çalışanları İş Yerinde Mutlu Eden Nedir?

Dünya üzerindeki çalışanların %60'ı işyerinde mutlu değil. Peki onları ne mutlu eder? Global CEO'muz Michael C. Bush bu kısa videoda çalışanların hayatına nasıl dokunduğumuzu anlatıyor.


17.01.2019 by Tuğçe Yasin

Zor Zamanlar İçin 6 İpucu

Harika işyeri kültürünü oluşturmak için yola çıkarken hepimizin gözünde mükemmel bir tablo canlanır. Çalışanların işe severek geldiği, mutlu olduğu, hem kendi hayatına hem de şirkete katkıda bulunduğu pozitif bir ortam...


16.01.2019 by Tuğçe Yasin

5 Adımda Yüksek Güven Kültürünü Kurma ve Yaşatma

Bir kurum veya birime liderlik etme sorumluluğunu yeni alan yöneticiler genelde, gelecek hayallerinde hangi başarılı rakamlara imza atacaklarına ve bu rakamlara hangi iş stratejileri ile ulaşacaklarına odaklanırlar.


Mutluluk Yolculuğum

Artık kabul edebilirim. Hayatım boyunca daha mutlu olmak için didinip durdum. Başarılı olma ve kariyer basamaklarını tırmanma çabamın temel nedeni güç, ün, itibar gibi gözükse de, bunları beni daha mutlu...


24.12.2018 by Tuğçe Yasin

Herkes İçin Mükemmel Bir İşyeri

Günümüzde pek çok kurumsal şirkette şartların kağıt üzerinde hemen hemen aynı olduğunu görüyoruz: haftada 5 gün 8 saat mesai, yan ve sosyal haklar, ofis içinde faydalanabileceğiniz çeşitli teknolojiler… Peki bu...


12.12.2018 by Tuğçe Yasin

Dünya'nin En İyi İşverenleri Özel Raporu

Dünyanın En İyi Çok Uluslu Şirketleri Araştırmasının sonuçlarını açıkladık. 51 ülkede gerçekleştirilen analizimizde 2 milyon 700 bin çalışan temsil edildi.


Güven kültürünüzü güçlendirmek neden bir numaralı önceliğiniz olmalı?

Şirketinizi düşünün. Yaptığınız işi, her gün gördüğünüz insanları, yöneticilerinizi, çalışma arkadaşlarınızı ve çalışanlarınızı… Eğer güçlü bir kurum kültürünüz olsaydı şu anda nerede olurdunuz? Sizce şirketinizdeki günlük hayat ve iş yapış...


13.11.2018 by Tuğçe Yasin

Kurum Kültürü İşveren Markasının Anneannesidir!

Geçen sene İşveren Markası başlığıyla yapılan bir konferansta, sahneye çıkan konuşmacıları dinlerken ilginç bir şeyi fark ettim. Konuşma sırasında bazı kavramlar sorunsuzca birbirinin yerine kullanılıyordu.


Dünyanın En İyi İşverenleri 2018 Listesi Açıklandı!

Dünyamız inanılmaz bir hızda değişiyor ve bundan 20 yıl önce mükemmel, inovatif ve çığır açıcı nitelikte olarak değerlendirdiğimiz her şey değişti.


Krizde güven veren liderler hayat kurtarıyor

Gelişen teknolojiler ile küreselleşmenin giderek artan etkisi, hâkim olan ekonomi türünü de etkilemekte. Bir zamanlar tarım ekonomisi dünyaya hâkimdi ve en çok buğdayı üreten, en fazla toprağa ve iş gücüne...


12.10.2018 by Tuğçe Yasin

Güvenmek Mutluluğa Benzer

Yakın zamanda, iGoogle giriş sayfamda beliren Aldous Huxley'nin şu sözünden esinlendim: "Mutluluğa, bilinçli şekilde onun peşinde koşmakla erişilemez. O, genellikle diğer etkinliklerin yan ürünüdür."


Güven Önemlidir

Her yıl, Edelman Trust Barometer' da yayınlanan; insanlardan kurumlardaki güven hakkında bir dizi soruya karşılık vermesini isteyen "bilgilendirilmiş topluluk" anketinin sonuçlarını okumak için sabırsızlanıyorum.


Yatırımın Geri Dönüşünün Faydaları: SAS'taki Sağlık Merkezi

Mükemmel iş yerleri ile ilgili bana en yaygın sorulan sorulardan biri, bunun neden yapıldığı ve şirkete ne gibi bir katkı sağlayacağıdır.


Mükemmel Bir İşyeri Yaratmak İçin Üç Önemli Yardımcı Rol

Başarılı bir şekilde mükemmel bir iş yeri yaratmanızdaki en önemli faktörlerden biri, bu süreçte aldığınız destektir.


Müşteri Hikayeleri: İlk 6 Aydaki Yönetim İşlemleri

Şu sorunun ya da benzerlerinin bana kaç defa sorulduğunu hatırlamıyorum bile: "Acaba nereden başlayayım ve yatırımımın getirisi ne olur?" Cevabım basittir. Gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor değil.


"Ve"nin İncelikli Gücü: Zappos'tan Dersler

Bu hafta, Tony Hsieh tarafından yazılmış olan Mutluluk Dağıtmakkitabını yani Tony Hsieh ve Zappos.com kültürüyle başlayan mutluluk hareketi hakkındaki kitabı okuyorum. İçerik muhteşem...


Wall Street'e Bir Mesaj

Bu alanı bir kaç ay önce ayırdığımızda, Wall Street'i işgal etmek isteyecek başka bu kadar çok insanın olacağını hayal etmemiştik.


1 2

© Great Place To Work® Institute Türkiye. Tüm hakları saklıdır
made with by CIC