Dünya'nin En İyi İşverenleri Özel Raporu

Dünyanın En İyi Çok Uluslu Şirketleri Araştırmasının sonuçlarını açıkladık. 51 ülkede gerçekleştirilen analizimizde 2 milyon 700 bin çalışan temsil edildi.


Güven kültürünüzü güçlendirmek neden bir numaralı önceliğiniz olmalı?

Şirketinizi düşünün. Yaptığınız işi, her gün gördüğünüz insanları, yöneticilerinizi, çalışma arkadaşlarınızı ve çalışanlarınızı… Eğer güçlü bir kurum kültürünüz olsaydı şu anda nerede olurdunuz? Sizce şirketinizdeki günlük hayat ve iş yapış...


Kurum Kültürü İşveren Markasının Anneannesidir!

Geçen sene İşveren Markası başlığıyla yapılan bir konferansta, sahneye çıkan konuşmacıları dinlerken ilginç bir şeyi fark ettim. Konuşma sırasında bazı kavramlar sorunsuzca birbirinin yerine kullanılıyordu.


Dünyanın En İyi İşverenleri 2018 Listesi Açıklandı!

Dünyamız inanılmaz bir hızda değişiyor ve bundan 20 yıl önce mükemmel, inovatif ve çığır açıcı nitelikte olarak değerlendirdiğimiz her şey değişti.


Krizde güven veren liderler hayat kurtarıyor

Gelişen teknolojiler ile küreselleşmenin giderek artan etkisi, hâkim olan ekonomi türünü de etkilemekte. Bir zamanlar tarım ekonomisi dünyaya hâkimdi ve en çok buğdayı üreten, en fazla toprağa ve iş gücüne...


Güvenmek Mutluluğa Benzer

Yakın zamanda, iGoogle giriş sayfamda beliren Aldous Huxley'nin şu sözünden esinlendim: "Mutluluğa, bilinçli şekilde onun peşinde koşmakla erişilemez. O, genellikle diğer etkinliklerin yan ürünüdür."


Güven Önemlidir

Her yıl, Edelman Trust Barometer' da yayınlanan; insanlardan kurumlardaki güven hakkında bir dizi soruya karşılık vermesini isteyen "bilgilendirilmiş topluluk" anketinin sonuçlarını okumak için sabırsızlanıyorum.


Yatırımın Geri Dönüşünün Faydaları: SAS'taki Sağlık Merkezi

Mükemmel iş yerleri ile ilgili bana en yaygın sorulan sorulardan biri, bunun neden yapıldığı ve şirkete ne gibi bir katkı sağlayacağıdır.


Mükemmel Bir İşyeri Yaratmak İçin Üç Önemli Yardımcı Rol

Başarılı bir şekilde mükemmel bir iş yeri yaratmanızdaki en önemli faktörlerden biri, bu süreçte aldığınız destektir.


Müşteri Hikayeleri: İlk 6 Aydaki Yönetim İşlemleri

Şu sorunun ya da benzerlerinin bana kaç defa sorulduğunu hatırlamıyorum bile: "Acaba nereden başlayayım ve yatırımımın getirisi ne olur?" Cevabım basittir. Gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor değil.


"Ve"nin İncelikli Gücü: Zappos'tan Dersler

Bu hafta, Tony Hsieh tarafından yazılmış olan Mutluluk Dağıtmakkitabını yani Tony Hsieh ve Zappos.com kültürüyle başlayan mutluluk hareketi hakkındaki kitabı okuyorum. İçerik muhteşem...


Wall Street'e Bir Mesaj

Bu alanı bir kaç ay önce ayırdığımızda, Wall Street'i işgal etmek isteyecek başka bu kadar çok insanın olacağını hayal etmemiştik.


Çok Kültürlülük Neden Başarılıdır?

Çeşitlilik üzerine odaklanmış kurumların daha güçlü kurumsal kültürlere sahip olduğunu muhtemelen duymuşsunuzdur; çalışanları daha   mutlu ve üretken, kendileri ise diğer kurumlara kıyasla toplumsal açıdan daha etik olan kurumlar.


Kurum Kültürünüz gelişirse, İşiniz de gelişir

Her organizasyonun merkezinde insan vardır ve bir organizasyonun yapabileceği en önemli yatırım çalışanları, yani insanlarıdır. Teknoloji ilerleyip sermaye başka yönlere kaysa bile bir organizasyonu rakiplerinden ayıracak işgücünü oluşturan yine çalışanların...


Önce insan mantalitesi herkese kazandırıyor!

Amerika'nın lider depolama ve düzenleme ürünleri perakendecisi The Container Store, temellerinin atıldığı 1978 yılından beri olağanüstü güçlü büyümesinin tadını çıkarıyor.


Bu CEO, Bir İş Yerini Mükemmel Hale Getirecek En İyi Verilere Sahip

Great Place To Work CEO'su Michael Bush, mükemmel bir iş yeri kültürüne giden yolu biliyor: güven. Ama kendisi de, en iyi kurum kültürlerinde bile insanların potansiyelinin harcanıyor olabileceğini fark etti.


Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2018 Listesi Açıklandı

Great Place to Work Enstitüsü tarafından düzenlenen Türkiye'nin En İyi İşverenleri araştırmasına 162 şirket katıldı. 84 şirketin aday olduğu araştırmada çalışan odaklı yönetim anlayışı ile insani dokunuşu yüksek kurum kültürüne...


Why Arsenal Football Club need to improve their Employer Brand - and become a Great Place to Work.

John Ryan has a serious concern for the future of Arsenal FC, believing that unless immediate action is taken to turn the tide on their...


An Uncomfortable Truth

Everyone knows that pay is a contentious issue in most organisations. Setting pay in a fair way can be considered both an art and a...


The Power of Towers

Would you climb to the top if your people made a human tower? 


1 2© Great Place To Work® Institute Türkiye. Tüm hakları saklıdır
made with by CIC